יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון, בשביל להגיע להסכם גירושין הוגן

1.כשמנהלים מו"מ להסכם גירושין, צריך לקחת בחשבון מה הוגן היום ומה יהיה הוגן בעתיד. "חלוקה שווה" של הרכוש עלולה להתברר כפחות הוגנת בעוד 5 שנים. ולכן שמנהלים מו"מ יש להתייחס לצרכים העכשוויים וגם לצרכים העתידיים. בנוסף, חשוב לזכור שגם הצרכים של הילדים ישתנו במהלך השנים ומה שמתאים לילד בן 5 כבר לא בהכרח יתאים כשהילד יהיה בן 14 ולכן בגישור משפחתי חשוב לשמור על גמישות ופתיחות שהנם מנת חלקה של המציאות.

 

  2.כשמנהלים מו"מ בתהליך הגישור יש לאסוף מידע בנוגע לנכסים הקיימים- מצב חשבונות בנק, חסכונות, הלוואות, משכנתא, שווי רכב, שווי בית, זכויות פנסיוניות וכו'. בגישור משפחתי תקבלו מהמגשרת הנחיות מפורטות ומדויקות לגבי המידע הדרוש בשביל להגיע להסכם שיתייחס לרכוש שצברתם ולהלוואות שצריך לפרוע, במידה ויש. בניגוד למאבק משפטי, שם חוסר הוודאות הנו שחקן ראשי, הרי שבגישור משפחתי שקיפות והגינות הנם המפתחות להצלחה ולהבטחת הסכם הוגן.

 

  3.בגישור משפחתי תדברו על עצמכם. תשכחו ממה שסיפרו לנו שזה לא נימוסי. בגישור משפחתי חשוב להתמקד במה חשוב לכם, תתארו בגישור את המציאות שאתם רוצים שתהיה, איך הייתם רוצים שהיחסים שלכם עם הילדים יהיו, איך אתם רוצים שייראו סופי השבוע שלכם, איפה אתם רוצים לגור וכו'. כשאנחנו מדברים על עצמנו, אנחנו עוזרים לצד השני להבין מה באמת אנחנו רוצים ומגדילים משמעותית את הסיכוי שנקבל את מה שאנחנו מייחלים, זאת בניגוד לשיחה שבה אנחנו מאשימים את הצד השני, דבר שבמקרה הטוב לא מקדם את המו"מ ובמקרה הרע יוביל למלחמה מיותרת בבית המשפט.

3 נקודות למו"מ הוגן בתהליך הגישור המשפחתי

לתאום פגישת היכרות התקשרו 077-7295965

 או השאירו פרטים  ואחזור אליכם

Success! Message received.