סליחה, מה השעה? השעה לנפץ 5 מיתוסים לגבי גירושין:

1. גירושין זה עסק יקר- לא בהכרח. לא כל הגירושין יקרים.

זוגות רבים בוחרים לנהל את הגירושין מחוץ לבית המשפט באמצעות מגשר ומגיעים להסכם גירושין. הזוגות פותרים בעזרת המגשר את כל המחלוקות ביניהם בנוגע לילדים ולרכוש, ואז המגשר, במידה והוא עורך דין, מכין את ההסכם ומגישים לבית המשפט לקבל תוקף משפטי. הליך גישור חוסך לזוגות את ההוצאות הכספיות הגדולות.

 

2. חייבים לקחת עורך דין- לא תמיד.

בעוד שבבית משפט מומלץ לקחת עורך דין, הרי שזוגות שמחליטים להתגרש בגישור, לא חייבים עורך דין צמוד. מגשר מיומן תפקידו לעזור לבני הזוג ליישב את המחלוקות ביניהם, אבל תפקידו גם לשמור על כל אחד מהצדדים מלקבל החלטות שלא נלקחו בחשבון כל ההשלכות. מומלץ לקבל ייעוץ משפטי בשביל אישור טיוטת ההסכם לפני החתימה.

 

3. גירושין = תמיד מלחמה. לא נכון.

לעיתים קרובות אנחנו רואים אצל זוגות שמתגרשים הרבה עוינות והטחת האשמות. אבל זה לא חייב להיות ככה. גישור, תפקידו לסייע לזוגות להגיע להסכם גירושין שיסדיר מה קורה עם הילדים, הרכוש וכל הנושאים שכרוכים בפרידה. בגישור הפוקוס הוא לא באשמה אלא בפתרונות באמצעות ניהול מו"מ ולא יצירת איבה הדדית.

 

4. גירושין משאירים את האב חסר כל- לא נכון.

גירושין זהו הליך עם השלכות כלכליות מידיות ועתידיות. בגישור בודק המגשר עם כל אחד מבני הזוג את יכולותיו הכלכליות וצרכיו הכספיים וביחד משתדלים לבנות תכנית שתאפשר לכל אחד מהצדדים להתנהל בצורה טובה.

 

5. גישור אפשרי רק לזוגות שמסתדרים טוב אחד עם השני- לא נכון.

גישור פותר מחלוקות בין זוגות שהחליטו שהם לא רוצים מלחמה בבית משפט. מגשר מיומן יידע לעבוד עם זוגות גם במצבים שהתקשורת קשה ביניהם.

לתאום פגישת היכרות התקשרו 077-7295965

 או השאירו פרטים  ואחזור אליכם

Success! Message received.