איך להביא את הצד השני לגישור משפחתי או איך מסבירים לצד השני

שגישור משפחתי הוא הפתרון הטוב לפרידה חכמה

 

לפחות פעמיים-שלוש בשבוע אני מקבלת שיחת טלפון דחופה ובה נאמר "אני רוצה לבוא לגישור ואני לא רוצה מלחמה יקרה ומתישה בבית המשפט, מה אני יכול להגיד לבן/בת הזוג שיסכימו לבוא לגישור?"

כשנמצאים בעיצומו של סכסוך לעיתים כל הצעה שתגיע מצד אחד לא תתקבל על ידי הצד השני, רק כי הוא זה שהציע, מה שהופך את הצעד הראשון לעבר גישור משפחתי קשה במיוחד.

גם במקרים של משבר אמון בין בני זוג, תחושות כמו כעס ורצון להעניש את הצד השני מפריעות לקבל החלטות יחד, גם כשהן לטובת הצדדים.

האם אפשר להכריח את בן/בת זוגי להגיע לגישור?

לא, אבל אפשר לנסות לשכנע את בן/בת הזוג להגיע לגישור משפחתי כדי לפתור את הסכסוך ביניכם על ידי יישום חלק או כל השלבים הבאים:

"ידע = כוח" : בקשו מבני הזוג לקרוא על גישור ולהבין את מטרת ומהות הגישור.

כשאתם פונים למגשר על מנת לקבל מידע מומלץ לאפשר לבן/בת הזוג להיות חלק מהשיחה או לשוחח גם עם המגשר. מומלץ לשלוח מייל לבן/ת הזוג עם לינקים למאמרים בנוגע ליתרונות הגישור, הסבר על התהליך ותוצאותיו אפשרות נוספת היא להדפיס חומר כתוב על הגישור ולמסור לבן/ת הזוג על מנת שיקראו. בנוסף, אם תחליטו לפנות למגשרים באזור מגוריכם באמצעות דוא"ל מומלץ לכתב גם את בן/ת הזוג שיהיו מעורבים ושותפים לתהליך קבלת המידע 

"באתי לעזרת חבר": היעזרו בבני משפחה או בחברים שעברו הליך גישור כדי להסביר את היתרונות בגישור המשפחתי, במיוחד על פני האפשרות השנייה של מאבק משפטי יקר, ארוך ומזיק. במידה ואתם בטיפול זוגי, היעזרו במטפל הזוגי המקובל על שני הצדדים, להסביר על יתרונות הגישור בפתרון המחלוקות ביניכם באופן שיאפשר לכם להתקדם בחייכם בצורה בריאה וטובה.

איתך או בלעדיך":  לעיתים אחד מבני הזוג  לא מעוניין לבצע שינויים במצב הקיים, גם במקרים בהם החיים המשותפים אינם טובים ואינם מסבים לו או לה אושר.

אם הצד המעוניין בגישור לא הצליח להניע את בן/בת הזוג לגישור על ידי שימוש בשלבים הקודמים עליו להיות אקטיבי יותר על מנת להבהיר לצד השני את כוונתו. תשבו לכתוב לבן/בת הזוג מכתב או דוא"ל, במסביר באופן רך אך ברור שרצונו בפרידה והדבר יקרה כך או כך, ומוטב לכל המשפחה שיהיה שיתוף פעולה על מנת להימנע ממלחמות בבתי המשפט.

לתאום פגישת היכרות התקשרו 077-7295965

 או השאירו פרטים  ואחזור אליכם

Success! Message received.