מה אומרים לילדים

כשזה מגיע לספר לילדים לגבי הגירושין, הרבה הורים קופאים במקום. הקלו על עצמכם ועל ילדיכם בכך שתתכוננו לשיחה לפני שיושבים לדבר. ראשית תצפו לשאלות קשות, תתמודדו עם המתח שאתם מצויים בו מבעוד מועד ותדעו מראש מה בכוונתכם לומר לילדים.

איך אומרים לילדים?

תדברו בקול רך, ותדברו על הנושאים החשובים כבר בהתחלה. תנו לילדיכם קרדיט ותקיימו שיחה כנה תואמת את גילם כולל הסברים.

אמת- אמרו את האמת. מגיע לילדים לדעת מדוע הוריהם מתגרשים.

אם ילדים לא מבינים מדוע הוריהם מתגרשים, הם נוטים ל"מלא את החסר" עם הסברים משל עצמם ועלולים לחשוב שזה באשמתם. תבחרו הסבר פשוט אך ברור כמו "אנחנו כבר לא מסתדרים אחד עם השניה". הסבירו לילדים שאמנם לעיתים גם ילדים והורים לא מסתדרים אך הורים לעולם לא מפסיקים לאהוב את הילדים שלהם ולדאוג להם.

תאמרו לילדים שאתם אוהבים אותם- עד כמה שזה נשמע מובן מאליו, חשוב להגיד זאת לילדים בשיחה ושהאהבה שלכם אליהם לא תשתנה. תאמרו לילדים שאתם תמשיכו לדאוג ולטפל בהם החל מהכנת ארוחת הבוקר ועד עזרה בשיעורי הבית.

הכירו בשינויים- תתכוננו לשאלות של הילדים בנוגע לשינויים בשגרת יומם, הסבירו שיהיו דברים שישתנו ויהיו דברים שלא ישתנו. הילדים צריכים להבין שיחד אתכם יוכלו להתמודד עם כל שינוי.

הימנעו מהאשמות- אמת וכנות בשיחה עם הילדים הנה חיונית אך ללא הטחת האשמות בהורה השני. דבר זה עשוי להיות קשה מכיוון שלעיתים פרידה כרוכה בתחושת כאב של לפחות אחד מבני הזוג. אך שיחה דיפלומטית שלא מאשימה את הצד השני יחזק את הביטחון העצמי של הילדים.

חזית מאוחדת- ככל שניתן נסו להסכים ביניכם על אופן ניהול השיחה עם הילדים מבעוד מועד.

תכנון מוקדם- תכננו את השיחה בזמן שהילדים נמצאים בבית ולא רגע לפני שיוצאים לחוגים או לפעילויות אחרות, ובמהלך השיחה תדבקו בהסכמות שהגעתם אליהן בטרם השיחה.

כבוד- הביעו כבוד להורה השני בזמן שהוא מדבר במהלך השיחה עם הילדים במיוחד כשהוא/היא מסבירים מהן הסיבות לגירושין.

לתאום פגישת היכרות התקשרו 077-7295965

 או השאירו פרטים  ואחזור אליכם

Success! Message received.